Uczymy zawodów przyszłości

Szkoła Zimowa BIM

Online na żywo oraz w Krakowie:
– październik - grudzień
– styczeń - marzec

Zapraszamy na szkolenie połączone z wykładami prowadzone przez praktyków pracujących na co dzień w technologii BIM. Szkoła Zimowa BIM to doskonała propozycja dla osób, które pragną zostać Koordynatorami BIM w swoich zespołach projektowych.

Bim Cykl Pracy Nad Modelem

Dla branży architektonicznej,
inżynierskiej,
budowlanej

Zapraszamy do udziału:

 • studentów i absolwentów,
 • profesjonalistów,
 • architektów, konstruktorów, instalatorów,
 • geodetów, inżynierów budowy, deweloperów i projektantów wnętrz.

5 projektów

Stworzysz 5 projektów: punkt informacyjny, projekt budowlany BIM 3D domu jednorodzinnego, wielobranżowy projekt budynku biurowego architektura+konstrukcje+instalacje, własny projekt w trakcie pracy samodzielnej i projekt symulacji procesu budowy.

7 weekendów

Zajęcia odbywają się w okresie zimowym od października do marca. Całość w wybrane trzy miesiące. 7 weekendów od soboty do niedzieli po 16 godzin lekcyjnych każdy, w sumie 128 (112 + 8 + 8) godzin lekcyjnych. Pomiędzy 3 i 4 weekendem przerwa na samodzielną pracę projektową.

7 modułów

Każdy weekend jest oddzielnym modułem, który kończy się prezentacją postępów pracy oraz rozpoczyna konsultacjami. Każdy uczestnik będzie miał szansę na zaprezentowanie swoich projektów podczas oficjalnej gali wręczenia certyfikatów.

sala-bimedupl

Stacjonarnie w Krakowie

Zajęcia prowadzimy stacjonarnie w sali komputerowej
przy ul. Szlak 26/18 w Krakowie.

bimedupl-online-zdalnie-zoom-szkolenie-revit

Online na żywo

Prowadzone zajęcia w sali komputerowej nadajemy przez platformę zoom.us dla osób, które mieszkają zbyt daleko, aby do nas dojeżdżać.

Zostań Koordynatorem BIM

Wyspecjalizuj się

Zdobędziesz wiele nowych umiejętności i wiedzę, podniesiesz jakość swoich projektów i zyskasz zaufanie w branży. BIM da Ci znaczną przewagę rynkową!

Stwórz własne projekty

Stworzysz nowe projekty architektoniczne dzięki umiejętnościom i skrupulatnym analizom a nie metodą prób i błędów.

Konsultuj i zbieraj opinie

Nasze szkolenie to nie tylko rysowanie w 3D, poznawanie nowych programów i zdobywanie certyfikatów. Będziesz konsultował z nami swoje pomysły i wdrażał je w życie.

Co otrzymasz na Szkole Zimowej BIM?

Podręcznik z ćwiczeniami

Otrzymasz kolorowy, autorski podręcznik z przygotowanymi ćwiczeniami. Będą tam informacje o tym jak wykonywać projekt krok po kroku, podpowiedzi od praktyków oraz studium projektów do danej technologii budowlanej.

Certyfikaty

Każdemu uczestnikowi wręczymy 7 certyfikaty:
Certyfikat Szkoły Zimowej BIM potwierdzający zdobyte umiejętności
– Akredytowany Certyfikat Ministra Edukacji Narodowej
Certyfikat Szkolenia Autodesk z Revit
Certyfikat Szkolenia Autodesk z Revit MEP
Certyfikat Szkolenia Autodesk z Navisworks
Certyfikat Szkolenia Autodesk z Dynamo
Certyfikat za grupowy projekt w BIM360 Design

Wiedzę od praktyków

Przygotowane ćwiczenia są efektem współpracy całego zespołu i są w pełni skoordynowane z różnymi branżami. Zadania będą dotyczyć nie tylko tworzenia modelu w 3D. Nauczymy Cię jak koordynować projekt w zespole i jak dzięki analizom szybko podejmować słuszne decyzje.

Dysk w chmurze

Otrzymasz dostęp do własnego dysku z projektem na platformie BIM 360 Team. Będziesz na niej współpracował z innymi uczestnikami szkolenia oraz konsultował projekt z prowadzącymi.

~43 godziny filmów

Czas zajęć to nie tylko szkolenie na sali komputerowej, ale także praca przed i w trakcie zajęć oraz czas rozwoju po. Udostępnimy przed zajęciami platformę e-learning’ową do ćwiczeń przed zajęciami oraz pomoce video z komentarzem prowadzący w trakcie trwania szkolenia.

Konsultacje online

Pomiędzy zajęciami, w trakcie pracy samodzielnej, prowadzimy konsultacje Twojego projektu. Posługujemy się profesjonalnym sprzętem do video-konferencji oraz platformą do webinarów i zdalnego sterowania pulpitem.

Cyfrowe biblioteki

Otrzymasz biblioteki rodzin i komponentów, dzięki którym będziesz sprawniej wykonywać projekty. Otrzymasz gotowe przegrody stworzone według wytycznych producentów, etykiety do opisów i cyfrowe lokalizacje pod przyszłe projekty.

Studium przypadków

Oprócz modeli, które stworzysz z nami na ćwiczeniach otrzymasz przykładowe projekty, na których nauczysz się innych rozwiązań budowlanych. Pokażemy Ci jak można wykorzystać elementy prefabrykowane, stalową konstrukcję oraz inne nietypowe rozwiązania.

Wartościowe modele BIM

Dobry model BIM to taki, w którym jest dużo użytecznych informacji służących do optymalizacji i oszczędności. Korzystanie z uporządkowanych informacji o budynku przyspiesza podejmowanie trafnych decyzji.

Pracujemy w małych grupach

Zajęcia odbywają się w małych grupach (do 14 osób). Dzięki temu instruktor poświęca czas na rozwiązywanie indywidualnych problemów przy Twoim projekcie.

Wyposażona sala komputerowa

Zajęcia odbędą się w centrum Krakowa w wyposażonej sali komputerowej: komputery, monitory, rzutnik, ekran i tablica magnetyczna oraz wydzielona przestrzeń do przerw kawowych.

Networking

Będziemy współorganizować wieczorne spotkania w kuluarach, podczas których każdy uczestnik będzie mógł wymienić się swoimi spostrzeżeniami z innymi, nawiązać kontakty zawodowe, wymienić wizytówki i zaprezentować swoje umiejętności innym.

Opis modułów Szkoły BIM

Szkoła BIM | Moduł 0 | Pierwszy projekt Revit

W tym module stworzysz swój pierwszy projekt. Warto zapisać...

Szkoła BIM | Moduł 0 | Dom stodoła

Jednym z projektów do pracy samodzielnej przed zajęciami jest...

Szkoła BIM | Moduł 1 | Pawilon wystawowy

W module 1 uczestnik stworzy koncepcję projektu pawilonu wystawowego. Pawilon będzie składał się z brył koncepcyjnych, otoczenia oraz nietypowego zadaszenia.

Szkoła BIM | Moduł 3 | Współpraca z konstruktorem

Więcej: https://bim.edu.pl/szkola-letnia-bim/ Pierwsze godziny MODUŁU 3...

Szkoła BIM | Moduł 3 | Współpraca z instalatorem

Następne godziny MODUŁU 3 rozpoczęły się modelowaniem instalacji na...

Szkoła BIM | Moduł 4 | Konsultacje online | Praca samodzielna

Moduł 4 – Praca grupowa pomiędzy zajęciami Moduł składa się...
video

Szkoła BIM | Moduł 5 | Koordynacja międzybranżowa

Więcej: https://bim.edu.pl/szkola-letnia-bim/ Zajęcia w MODULE 5...

Szkoła BIM | Moduł 6 | Dynamo

Szkoła BIM | Moduł 6 | Dynamo

Szkoła BIM | Moduł 6 | Chmura punktów

Chmura punktów to cyfrowa inwentaryzacja umożliwiająca dokładne rozplanowanie nowej...
video

Szkoła BIM | Moduł 7 | Modelowania zbrojenia i połączeń

Więcej: https://bim.edu.pl/szkola-letnia-bim/ Zajęcia w MODULE 7...

Szkoła BIM | Prezentacja uczestników | Gala wręczenia certyfikatów

Zwieńczeniem Szkoły Letniej BIM było spotkanie w sali audytoryjnej,...

Program zajęć 120 godz. lekcyjnych

+ 8 godz. lekcyjnych konsultacji online

ONLINE - październik, listopad, grudzień – brak miejsc

STACJONARNIE - październik, listopad, grudzień – brak miejsc

ONLINE - styczeń, luty, marzec – wolne miejsca

STACJONARNIE - styczeń, luty, marzec – wolne miejsca

Szkoła Zimowa BIM Stacjonarnie oraz Online odbywa się przez 7 weekendów w soboty i niedziele, w wybrane miesiące z przerwami na zdalną pracę w grupach na BIM360 Design. Zajęcia przez 7 weekendów odbywają w sali komputerowej w Krakowie przy ul. Szlak 26 / 18 oraz nadawane są zdalnie przez zoom.us. Zajęcia wspierane są ponad 43 godzinami video-poradnikami z głosem lektora. Pomiędzy zajęciami, zaplanowanych jest 5-8 wieczornych konsultacji. Branżyści omawiają postępy prac nad modelem tworzonym w grupach, na BIM360 Design.

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele od 9:00-16:30. W serwisie https://bim.edu.pl/kursy-online/ znajdują się video poradniki do oglądnięcia przed zajęciami dla wszystkich, którzy będą brać udział w szkoleniu. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów.

Będziemy pracowali w około 6-9 osób, nie więcej niż 10-12 osób. Chcielibyśmy poprosić, aby każdy z Państwa na czas szkolenia miał:

 • dostęp do internetu,
 • dwa monitory podpięte do komputera (laptop – tutaj pracuje i monitor – tutaj oglądam pulpit instruktora),
 • mikrofon,
 • zainstalowane oprogramowanie na swoim prywatnym komputerze do pracy na zajęciach, przydzielamy licencje tutaj na e-maile po rejestracji, jeśli jesteś studentem lub uczniem spróbuj w tym miejscu.

Instalacja oprogramowania wraz z bibliotekami firmy Autodesk na własnych komputerach w wersji 2020: Revit, Robot i Navisworks Manage: https://www.youtube.com/watch?v=ArmnyHnXMS0

Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
Programy: Revit
Projekt 0 – Praca samodzielna przed zajęciami
Pierwszy projekt tutaj…
Praca samodzielna na dostarczonych filmach video / Wczytanie szablonu / Osie / Poziomy / Modelowanie ścian / Drzwi i okna / Tworzenie arkusza z prezentacją projektu
Ustalane mailowo18:00-19:00Spotkanie organizacyjne i wstęp do BIM
Projekt 1 – Pawilon – Punkt informacyjny
Więcej szczegółów tutaj…
10.10.2020sobota9:00-14:004Wczytanie szablonu / Sposoby modelowania koncepcji / Tworzenie ścian, stropów i dachów / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Więcej szczegółów tutaj…
10.10.2020sobota14:00-16:304Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
11.10.2020niedziela9:00-16:308Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk do PDF / Tworzenie dokumentacji technicznej / Prezentacja
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit
1Wstęp do modelowania biurowca / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
17.10.2020sobota9:00-16:308Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne / Modelowanie architektury budynku biurowego / Parking podziemny Fundamenty / Biura / Sanitariaty / Klatki schodowe / Fasady / Ściany kurtynowe / Grupowanie / Zestawienie powierzchni / Niestandardowe parametry projektu / Filtry / Szablony projektu
18.10.2020niedziela9:00-13:004Organizacja przeglądarki projektu / Importowanie rodzin / Detal z rozbiciem na części / Druk PDF / Techniki prezentacji / Schematy z rozbitą aksonometrią / Ustawienie widoków kamer / Widoki 3D
18.10.2020niedziela14:00-16:304Przydzielenie działek do pracy samodzielnej / Linkowanie sąsiadujących projektów / Poruszanie się w BIM360 Docs / Model w chmurze / Wstęp do współpracy na serwerze w zespole projektowym / Kopie zapasowe / Zarządzanie użytkownikami
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
1Wstęp do konstrukcji / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
24.10.2020sobota9:00-16:308Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Tworzenie stanu surowego / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu Więcej o współpracy z konstruktorem tutaj…
1Wstęp do instalacji / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
25.10.2020niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji wentylacji w budynku biurowym / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu / Więcej o współpracy z instalatorem tutaj…
07.11.2020sobota9:00-16:308Modelowanie zbrojenia z konstruktorem / Przygotowanie zestawień stali zbrojeniowej / Przygotowanie arkusza do wydruku
08.11.2020niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynku biurowym i punkcie informacyjnym
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna na przydzielonej działce
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: BIM360 Docs, Revit, Navisworks
03.11.2020wtorek19:00-20:302Konsultacje online z architektury budynku biurowego z pracy samodzielnej / Omówienie projektów na BIM360 Docs
17.11.2020wtorek19:00-20:302Konsultacje online z konstrukcji budynku biurowego z pracy samodzielnej / Omówienie projektów na BIM360 Docs
24.11.2020wtorek19:00-20:302Konsultacje online z instalacji budynku biurowego z pracy samodzielnej / Omówienie projektów na BIM360 Docs
01.12.2020wtorek19:00-20:302Konsultacje online z konstrukcji budynku biurowego z pracy samodzielnej / Omówienie projektów na BIM360 Docs
08.12.2020wtorek19:00-20:302Konsultacje online z instalacji budynku biurowego z pracy samodzielnej / Omówienie projektów na BIM360 Docs
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Navisworks, Revit
2Wstęp do Navisworks / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie / Przygotowanie modelu wielobranżowego / Omówienie narzędzi w Navisworks
14.11.2020sobota9:00-16:308Import elementów na plac budowy / Przygotowanie modelu do symulacji procesu budowy / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu
15.11.2020niedziela9:00-16:308Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) / 5D (przedmiar i kosztorysy) / Wykrywanie kolizji / Raport kolizji / Tworzenie zaawansownych zestawień
Moduł 6 – Tworzenie bloków (rodziny), automatyzacja
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Dynamo
1Wstęp do rodzin / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
05.12.2020sobota9:00-16:308Modelowanie bloków / Rodziny, komponenty, etykiety, tabelki / Więcej szczegółów tutaj…
1Wstęp do Dynamo / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
06.12.2020niedziela9:00-16:308Automatyzacja powtarzalnych czynności w Dynamo / Przykładowe skrypty / Więcej o zajęciach z Dynamo tutaj…
Moduł 7 – Gala wręczenia certyfikatów i chmura punktów
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, ReCap
1Wstęp do chmury punktów / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
12.12.2020sobota9:00-16:308Warszaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO / Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
12.12.2020sobota19:00-23:00Impreza na zakończenie szkolenia
13.12.2020niedziela10:00-16:006Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
112+8+8
Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
10-11.10.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Projekt 1 – Punkt informacyjny
Wykład inauguracyjny
Wczytanie szablonu / Tworzenie ścian / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
Moduł do tworzenia więźby / Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk projektu do PDF
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury budynku biurowego
17-18.10.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Konsultacje do projektu budowlanego domu jednorodzinnego
Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne
Modelowanie architektury budynku biurowego
Wykład o technologii BIM i tworzeniu użytecznego modelu
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
24-25.10.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Tworzenie stanu surowego / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu
Modelowanie instalacji wentylacji w budynku biurowym / Tworzenie stref i schematów instalacyjnych / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu
07-08.11.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Modelowanie zbrojenia z konstruktorem / Przygotowanie zestawień stali zbrojeniowej / Przygotowanie arkusza do wydruku
Modelowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynku biurowym i punkcie informacyjnym
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna
Tworzenie projektu pomiędzy zajęciami na podstawie dostarczonych materiałów
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
14-15.11.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Navisworks Manage, Excel, Revit
Przygotowanie modelu wielobranżowego / Wykrywanie kolizji / Komunikacja branżowa
Tworzenie zestawień / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu / Animacja
Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) i 5D (przedmiar i kosztorysy)
Moduł 6 – Nietypowe bloki, rodziny i praca w Dynamo
05-06.12.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, ReCap, Skaner Faro, Enscape, Dynamo
Przygotowanie chmury punktów / Fazy projektu / Tworzenie krzywych ścian / Edycja profili / Niestadardowe komponenty
Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Modelowanie bloków (rodziny, komponenty, etykiety, tabelki)
Moduł 7 – Chmura punktów, inwentaryzacja i gala wręczenia certyfikatów
12-13.12.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Warszaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO / Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
112 godz. zajęć na żywo, 8 godz. zajęć na platformie e-learningowej, 8 godz. konsultacji online na żywo

Szkoła Zimowa BIM Stacjonarnie oraz Online odbywa się przez 7 weekendów w soboty i niedziele, w wybrane miesiące z przerwami na zdalną pracę w grupach na BIM360 Design. Zajęcia przez 7 weekendów odbywają w sali komputerowej w Krakowie przy ul. Szlak 26 / 18 oraz nadawane są zdalnie przez zoom.us. Zajęcia wspierane są ponad 43 godzinami video-poradnikami z głosem lektora. Pomiędzy zajęciami, zaplanowanych jest 5-8 wieczornych konsultacji. Branżyści omawiają postępy prac nad modelem tworzonym w grupach, na BIM360 Design.

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele od 9:00-16:30. W serwisie https://bim.edu.pl/kursy-online/ znajdują się video poradniki do oglądnięcia przed zajęciami dla wszystkich, którzy będą brać udział w szkoleniu. Zachęcamy do wcześniejszych zapisów.

Będziemy pracowali w około 6-9 osób, nie więcej niż 10-12 osób. Chcielibyśmy poprosić, aby każdy z Państwa na czas szkolenia miał:

 • dostęp do internetu,
 • dwa monitory podpięte do komputera (laptop – tutaj pracuje i monitor – tutaj oglądam pulpit instruktora),
 • mikrofon,
 • zainstalowane oprogramowanie na swoim prywatnym komputerze do pracy na zajęciach, przydzielamy licencje tutaj na e-maile po rejestracji, jeśli jesteś studentem lub uczniem spróbuj w tym miejscu.

Instalacja oprogramowania wraz z bibliotekami firmy Autodesk na własnych komputerach w wersji 2020: Revit, Robot i Navisworks Manage: https://www.youtube.com/watch?v=ArmnyHnXMS0

Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
Programy: Revit
Projekt 0 – Praca samodzielna przed zajęciami
Pierwszy projekt tutaj…
Praca samodzielna na dostarczonych filmach video / Wczytanie szablonu / Osie / Poziomy / Modelowanie ścian / Drzwi i okna / Tworzenie arkusza z prezentacją projektu
Ustalane mailowo18:00-19:00Spotkanie organizacyjne i wstęp do BIM
Projekt 1 – Pawilon – Punkt informacyjny
Więcej szczegółów tutaj…
09.01.2021sobota9:00-14:004Wczytanie szablonu / Sposoby modelowania koncepcji / Tworzenie ścian, stropów i dachów / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Więcej szczegółów tutaj…
09.01.2021sobota14:00-16:304Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
10.01.2021niedziela9:00-16:308Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk do PDF / Tworzenie dokumentacji technicznej / Prezentacja
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit
1Wstęp do modelowania biurowca / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
16.01.2021sobota9:00-16:308Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne / Modelowanie architektury budynku biurowego / Parking podziemny Fundamenty / Biura / Sanitariaty / Klatki schodowe / Fasady / Ściany kurtynowe / Grupowanie / Zestawienie powierzchni / Niestandardowe parametry projektu / Filtry / Szablony projektu
17.01.2021niedziela9:00-13:004Organizacja przeglądarki projektu / Importowanie rodzin / Detal z rozbiciem na części / Druk PDF / Techniki prezentacji / Schematy z rozbitą aksonometrią / Ustawienie widoków kamer / Widoki 3D
17.01.2021niedziela14:00-16:304Przydzielenie działek do pracy samodzielnej / Linkowanie sąsiadujących projektów / Poruszanie się w BIM360 Docs / Model w chmurze / Wstęp do współpracy na serwerze w zespole projektowym / Kopie zapasowe / Zarządzanie użytkownikami
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
1Wstęp do konstrukcji / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
23.01.2021sobota9:00-16:308Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Tworzenie stanu surowego / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu Więcej o współpracy z konstruktorem tutaj…
1Wstęp do instalacji / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
24.01.2021niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji wentylacji w budynku biurowym / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu / Więcej o współpracy z instalatorem tutaj…
13.02.2021sobota9:00-16:308Modelowanie zbrojenia z konstruktorem / Przygotowanie zestawień stali zbrojeniowej / Przygotowanie arkusza do wydruku
14.02.2021niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynku biurowym i punkcie informacyjnym
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna na przydzielonej działce
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: BIM360 Docs, Revit, Navisworks
19.01.2021wtorek19:00-20:302Konsultacje online z architektury budynku z pracy grupowej / Omówienie projektów na BIM360 Design
26.01.2021wtorek19:00-20:302Prelekcja o użytecznym modelu w BIM
09.02.2021wtorek19:00-20:302Konsultacje online z architektury budynku z pracy grupowej / Omówienie projektów na BIM360 Design
16.02.2021wtorek19:00-20:302Konsultacje online z konstrukcji budynku z pracy grupowej / Omówienie projektów na BIM360 Design
23.02.2021wtorek19:00-20:302Konsultacje online z instalacji budynku z pracy grupowej / Omówienie projektów na BIM360 Design
02.03.2021wtorek19:00-20:302Konsultacje online z konstrukcji budynku z pracy grupowej / Omówienie projektów na BIM360 Design
09.03.2021wtorek19:00-20:302Konsultacje online z instalacji budynku z pracy grupowej / Omówienie projektów na BIM360 Design
16.03.2021wtorek19:00-20:302Konsultacje online – koordynacja budynków grupowych / Omówienie projektów na BIM360 Design
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Navisworks, Revit
2Wstęp do Navisworks / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie / Przygotowanie modelu wielobranżowego / Omówienie narzędzi w Navisworks
13.03.2021sobota9:00-16:308Import elementów na plac budowy / Przygotowanie modelu do symulacji procesu budowy / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu
14.03.2021niedziela9:00-16:308Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) / 5D (przedmiar i kosztorysy) / Wykrywanie kolizji / Raport kolizji / Tworzenie zaawansownych zestawień
Moduł 6 – Tworzenie bloków (rodziny), automatyzacja
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Dynamo
1Wstęp do rodzin / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
27.02.2021sobota9:00-16:308Modelowanie bloków / Rodziny, komponenty, etykiety, tabelki / Więcej szczegółów tutaj…
1Wstęp do Dynamo / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
28.02.2021niedziela9:00-16:308Automatyzacja powtarzalnych czynności w Dynamo / Przykładowe skrypty / Więcej o zajęciach z Dynamo tutaj…
Moduł 7 – Gala wręczenia certyfikatów i chmura punktów
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, ReCap
1Wstęp do chmury punktów / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
27.03.2021sobota9:00-16:308Warsztaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO / Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
27.03.2021sobota19:00-23:00Impreza na zakończenie szkolenia
28.03.2021niedziela10:00-16:006Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
112+8+8
Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
09-10.01.2021, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Projekt 1 – Punkt informacyjny
Wykład inauguracyjny
Wczytanie szablonu / Tworzenie ścian / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
Moduł do tworzenia więźby / Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk projektu do PDF
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury budynku biurowego
16-17.01.2021, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Konsultacje do projektu budowlanego domu jednorodzinnego
Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne
Modelowanie architektury budynku biurowego
Wykład o technologii BIM i tworzeniu użytecznego modelu
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
23-24.01.2021, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Tworzenie stanu surowego / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu
Modelowanie instalacji wentylacji w budynku biurowym / Tworzenie stref i schematów instalacyjnych / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu
13-14.02.2021, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Modelowanie zbrojenia z konstruktorem / Przygotowanie zestawień stali zbrojeniowej / Przygotowanie arkusza do wydruku
Modelowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynku biurowym i punkcie informacyjnym
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna
Tworzenie projektu pomiędzy zajęciami na podstawie dostarczonych materiałów
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
13-14.03.2021, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Navisworks Manage, Excel, Revit
Przygotowanie modelu wielobranżowego / Wykrywanie kolizji / Komunikacja branżowa
Tworzenie zestawień / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu / Animacja
Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) i 5D (przedmiar i kosztorysy)
Moduł 6 – Nietypowe bloki, rodziny i praca w Dynamo
27-28.02.2021, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, ReCap, Skaner Faro, Enscape, Dynamo
Przygotowanie chmury punktów / Fazy projektu / Tworzenie krzywych ścian / Edycja profili / Niestadardowe komponenty
Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Modelowanie bloków (rodziny, komponenty, etykiety, tabelki)
Moduł 7 – Chmura punktów, inwentaryzacja i gala wręczenia certyfikatów
27-28.03.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Warszaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO / Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
112 godz. zajęć na żywo, 8 godz. zajęć na platformie e-learningowej, 8 godz. konsultacji online na żywo

Nasza kadra

Wojciech Ciepłucha - Właściciel bim.edu.pl

mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha

Architekt – Instruktor Revit, 3ds Max

Właściciel bim.edu.pl. Architekt, asystent badawczo-dydaktyczny na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Michał Daniszewski – Instruktor Revit

mgr inż. arch. Michał Daniszewski

Architekt – Instruktor Revit

Architekt w pracowni architektonicznej URBAarchitects, absolwent Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.

Marcin Majta – Instruktor Revit i Navisworks

mgr inż. Marcin Majta

Specjalista inżynier – Instruktor Navisworks, Revit

Praca w generalnym wykonawstwie przy projektach kubaturowych. Uprawniania do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci i instalacji sanitarnych. Absolwent Politechniki Krakowskiej, specjalista ds. optymalizacji.

lukasz-pilch-bimedupl

mgr inż. Łukasz Pilch

Projektant instalacji – Instruktor Revit MEP/HVAC

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, autor złożonych modeli HVAC w Revit MEP, wdrożenia oprogramowania w technologii BIM.

Bednarz_Marcin_ZDJECIE

mgr inż. Marcin Bednarz

Konstruktor – Instruktor Dynamo, Revit

Pasjonat metodologii BIM i automatyzacji projektowania. Z wykształcenia – konstruktor, z zamiłowania – specjalista BIM. Tworzenie złożonych modeli Revit oraz skryptów w Dynamo.

kinga-wielgus-bimedupl

mgr inż. Kinga Wielgus

Konstruktor – Instruktor Robot, Civil

Instruktor z zakresu modelowania konstrukcji. Pracuje także jako asystent projektanta w dziedzinie projektowania konstrukcji żelbetowych. Absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

wojciech-skrabania-bimedupl-zdjecie

mgr inż. Wojciech Skrabania

Konstruktor – Instruktor SCIA, Revit, Tekla

Entuzjasta BIM. Specjalista SCIA Engineer i międzybranżową wymianę danych. Autor konstrukcji stalowych pod analizę wytrzymałościową, autor projektów wykonawczych.

piotr-bartosiak-3dskangeo

mgr inż. Piotr Bartosiak

Geodeta – Obsługa chmury punktów

Geodeta – Instruktor skaningu. Właściciel 3DSKANGEO. Entuzjasta skaningu laserowego i tworzenia chmur punktów.

szymon-zur-bimedupl

mgr inż. arch. Szymon Żur

Architekt – Rodziny w BIM, wnętrza

Architekt, entuzjasta BIM, właściciel firmy azurdesign.pl autor wielu projektów wnętrz w technologii BIM i dokumentacji technicznej oraz fotorealistycznych wizualizacji.

pawel-gorski-xella-bimedupl

mgr inż. arch. Paweł Górski

Prelegent – BIM Manager

Architekt, po uniwersytach w Danii (VIA University College) i Polsce (Politechnika Warszawska). Wprowadzaniem rozwiązań BIMowych w biurze architektonicznym w Kopenhadze. Tworzeniem strategii i rozwiązań związanych z BIM w Xella Polska – Silka, Ytong, Multipor.

olga-olszewska-bimedupl

mgr inż. Olga Olszewska

Prelegent – Koordynacja modelu

Specjalistka ds. BIM w międzynarodowej firmie budowlanej. Absolwentka Politechniki Warszawskiej i SGH i Szkoły Letniej BIM.

patrycja-nowak-zdjecie-male

Patrycja Nowak

Specjalistka ds. e-learningu

Administracja i utrzymanie platformy szkoleniowej, wsparcie IT. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku “elektroniczne przetwarzanie informacji”.

dominika-nowak-male

Dominika Nowak

Specjalistka ds. Social Media

Planowanie, realizacja i rozwijanie komunikacji w Social Media – Facebook, Instagram, Linkedin i Youtube.

Bim Cykl Pracy Nad Modelem

Building Information Modeling

Zdrowy rozsądek, który towarzyszy nam od lat jest zastąpiony przez potężne maszyny obliczeniowe, których stopień dokładności i szacowania jest bardzo dokładny. Błędy są znikome. Podejmowanie decyzji staje się coraz trafniejsze, a ilość błędów ograniczona. BIM nie rozstrzyga problemów projektowych, ale pomaga przewidywać trudności i wychodzić im naprzeciw.

Building Information Modeling usprawnia projektowanie architektoniczne, budowę i zarządzanie cyklem życia wszystkich obiektów środowiska budowlanego. Celem BIM jest tworzenie cyfrowego modelu przedstawiającego skoordynowane, wiarygodne informacje o projekcie budowlanym na różnych etapach jego realizacji. BIM umożliwia projektantom podejmowanie trafnych, szybkich i świadomych decyzji, dzięki którym rośnie jakość projektu.