Uczymy zawodów przyszłości

Szkoła Letnia BIM

Nowe terminy:
– lipiec i sierpień - STACJONARNIE KRAKÓW
– lipiec, sierpień, wrzesień - ONLINE

Zapraszamy na szkolenie połączone z wykładami prowadzone przez praktyków pracujących na co dzień w technologii BIM. Szkoła Letnia BIM to doskonała propozycja dla osób, które pragną zostać Koordynatorami BIM w swoich zespołach projektowych.

Bim Cykl Pracy Nad Modelem

Dla branży architektonicznej, inżynierskiej, budowlanej

Zapraszamy do udziału:

 • studentów i absolwentów,
 • profesjonalistów,
 • architektów, konstruktorów, instalatorów,
 • geodetów, inżynierów budowy, deweloperów i projektantów wnętrz.

5 projektów

Stworzysz 5 projektów: punkt informacyjny, projekt budowlany BIM 3D domu jednorodzinnego, wielobranżowy projekt budynku wielorodzinnego architektura+konstrukcje+instalacje, własny projekt w trakcie pracy samodzielnej i projekt symulacji procesu budowy.

6 weekendów

Zajęcia odbywają się w okresie letnim od kwietnia do października. Całość w wybrane dwa miesiące. 6 weekendów od piątku do niedzieli po 20 godzin lekcyjnych każdy, w sumie 120 godzin lekcyjnych. Pomiędzy 3 i 4 weekendem przerwa na samodzielną pracę projektową.

7 modułów

Każdy weekend jest oddzielnym modułem, który kończy się prezentacją postępów pracy oraz rozpoczyna konsultacjami. Każdy uczestnik będzie miał szansę na zaprezentowanie swoich projektów podczas oficjalnej gali wręczenia certyfikatów.

Zostań Koordynatorem BIM

Wyspecjalizuj się

Zdobędziesz wiele nowych umiejętności i wiedzę, podniesiesz jakość swoich projektów i zyskasz zaufanie w branży. BIM da Ci znaczną przewagę rynkową!

Stwórz własne projekty

Stworzysz nowe projekty architektoniczne dzięki umiejętnościom i skrupulatnym analizom a nie metodą prób i błędów.

Konsultuj i zbieraj opinie

Nasze szkolenie to nie tylko rysowanie w 3D, poznawanie nowych programów i zdobywanie certyfikatów. Będziesz konsultował z nami swoje pomysły i wdrażał je w życie.

Co otrzymasz na Szkole Letniej BIM?

Podręcznik z ćwiczeniami

Otrzymasz kolorowy, autorski podręcznik z przygotowanymi ćwiczeniami. Będą tam informacje o tym jak wykonywać projekt krok po kroku, podpowiedzi od praktyków oraz studium projektów do danej technologii budowlanej.

Certyfikaty

Każdemu uczestnikowi wręczymy 4 certyfikaty:
Certyfikat Szkoły Letniej BIM potwierdzający zdobyte umiejętności akredytowany przez Ministra Edukacji Narodowej
Certyfikat Szkolenia Autodesk z Revit
Certyfikat Szkolenia Autodesk z Navisworks
Certyfikat za samodzielny projekt

Wiedzę od praktyków

Przygotowane ćwiczenia są efektem współpracy całego zespołu i są w pełni skoordynowane z różnymi branżami. Zadania będą dotyczyć nie tylko tworzenia modelu w 3D. Nauczymy Cię jak koordynować projekt w zespole i jak dzięki analizom szybko podejmować słuszne decyzje.

Dysk w chmurze

Otrzymasz dostęp do własnego dysku z projektem na platformie BIM 360 Team. Będziesz na niej współpracował z innymi uczestnikami szkolenia oraz konsultował projekt z prowadzącymi.

Platforma elearningowa

Czas zajęć to nie tylko szkolenie na sali komputerowej, ale także praca przed i w trakcie zajęć oraz czas rozwoju po. Udostępnimy przed zajęciami platformę e-learning’ową do ćwiczeń przed zajęciami oraz pomoce video z komentarzem prowadzący w trakcie trwania szkolenia.

Konsultacje online

Pomiędzy zajęciami, w trakcie pracy samodzielnej, prowadzimy konsultacje Twojego projektu. Posługujemy się profesjonalnym sprzętem do video-konferencji oraz platformą do webinarów i zdalnego sterowania pulpitem.

Cyfrowe biblioteki

Otrzymasz biblioteki rodzin i komponentów, dzięki którym będziesz sprawniej wykonywać projekty. Otrzymasz gotowe przegrody stworzone według wytycznych producentów, etykiety do opisów i cyfrowe lokalizacje pod przyszłe projekty.

Studium przypadków

Oprócz modeli, które stworzysz z nami na ćwiczeniach otrzymasz przykładowe projekty, na których nauczysz się innych rozwiązań budowlanych. Pokażemy Ci jak można wykorzystać elementy prefabrykowane, stalową konstrukcję oraz inne nietypowe rozwiązania.

Wartościowe modele BIM

Dobry model BIM to taki, w którym jest dużo użytecznych informacji służących do optymalizacji i oszczędności. Korzystanie z uporządkowanych informacji o budynku przyspiesza podejmowanie trafnych decyzji.

Pracujemy w małych grupach

Zajęcia odbywają się w małych grupach (do 14 osób). Dzięki temu instruktor poświęca czas na rozwiązywanie indywidualnych problemów przy Twoim projekcie.

Wyposażona sala komputerowa

Zajęcia odbędą się w centrum Krakowa w wyposażonej sali komputerowej: komputery, monitory, rzutnik, ekran i tablica magnetyczna oraz wydzielona przestrzeń do przerw kawowych.

Networking

Będziemy współorganizować wieczorne spotkania w kuluarach, podczas których każdy uczestnik będzie mógł wymienić się swoimi spostrzeżeniami z innymi, nawiązać kontakty zawodowe, wymienić wizytówki i zaprezentować swoje umiejętności innym.

Rabat 100 zł dla byłych klientów! Odbierz pisząc na szkolenia@bim.edu.pl

Program zajęć 120 godz. lekcyjnych

+ 8 godz. lekcyjnych konsultacji online

ONLINE - lipiec, sierpień, wrzesień – wolne miejsca

KRAKÓW najbliższe - lipiec i sierpień – wolne miejsca

Szkoła Letnia BIM Online odbywa się przez 7 weekendów w soboty i niedziele, w wybrane miesiące z przerwą 2-3 tygodnie na pracę samodzielną. Zajęcia przez 7 weekendów odbywają się zdalnie na platformie do e-learning’u na żywo (zoom.us) wspierane nagranymi video i quizami (8 godz. lekcyjnych). Dwa dni wieczorem na konsultacje własnej pracy online z branżystami. Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę od 9:00-16:30. W serwisie https://bim.edu.pl/kursy-online/ będzie kilka video do oglądnięcia przed zajęciami i czas na stworzenie pierwszego projektu (8 godz. lekcyjnych).

Będziemy pracowali w około 6-9 osób, nie więcej niż 10-12 osób. Chcielibyśmy poprosić, aby każdy z Państwa na czas szkolenia miał:

 • dostęp do internetu,
 • dwa monitory podpięte do komputera (laptop – tutaj pracuje i monitor – tutaj oglądam pulpit instruktora),
 • mikrofon,
 • zainstalowane edukacyjne oprogramowanie.

Oprogramowanie firmy Autodesk do celów edukacyjnych na swoich komputerach w wersji 2020: Revit, Robot i Navisworks Manage: https://www.youtube.com/watch?v=ArmnyHnXMS0 Link do programów: https://www.autodesk.com/education/free-software/featured

Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
Programy: Revit
Projekt 0 – Praca samodzielna przed zajęciami
Pierwszy projekt tutaj…
Praca samodzielna na dostarczonych filmach video / Wczytanie szablonu / Osie / Poziomy / Modelowanie ścian / Drzwi i okna / Tworzenie arkusza z prezentacją projektu
Ustalane mailowo18:00-19:00Spotkanie organizacyjne i wstęp do BIM
Projekt 1 – Pawilon – Punkt informacyjny
Więcej szczegółów tutaj…
11.07.2020sobota9:00-14:004Wczytanie szablonu / Sposoby modelowania koncepcji / Tworzenie ścian, stropów i dachów / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Więcej szczegółów tutaj…
11.07.2020sobota14:00-16:304Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
12.07.2020niedziela9:00-16:308Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk do PDF / Tworzenie dokumentacji technicznej / Prezentacja
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit
1Wstęp do modelowania biurowca / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
18.07.2020sobota9:00-16:308Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne / Modelowanie architektury budynku biurowego / Parking podziemny / Biura / Sanitariaty / Klatki schodowe / Fasady / Ściany kurtynowe / Grupowanie / Zestawienie powierzchni / Niestandardowe parametry projektu / Filtry / Szablony
19.07.2020niedziela9:00-13:004Detal z rozbiciem na części / Druk PDF / Techniki prezentacji / Schematy / Widok 3D
19.07.2020niedziela14:00-16:304Przydzielenie działek do pracy samodzielnej / Poruszanie się w BIM360 Team / Model centralny / Przydzielanie zadań (Worksets) / Wstęp do współpracy na serwerze w zespole projektowym / Kopie zapasowe / Zarządzanie użytkownikami
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
1Wstęp do konstrukcji / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
25.07.2020sobota9:00-16:308Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Tworzenie stanu surowego / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu Więcej o współpracy z konstruktorem tutaj…
1Wstęp do instalacji / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
26.07.2020niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji wentylacji w budynku biurowym / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu / Więcej o współpracy z instalatorem tutaj…
22.08.2020sobota9:00-16:308Modelowanie zbrojenia z konstruktorem / Przygotowanie zestawień stali zbrojeniowej / Przygotowanie arkusza do wydruku
23.08.2020niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynku biurowym i punkcie informacyjnym
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna na przydzielonej działce
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: BIM360 Team, Revit, Navisworks, Sefaira
18.08.2020wtorek17:00-20:304Konsultacje online z konstrukcji / Omówienie projektów na BIM360 / Korekta od fundamentów po dach / Tworzenie więźby dachowej
15.09.2020wtorek17:00-20:304Konsultacje online z instalacji / Omówienie projektów na BIM360 / Korekta instalacji / Omówienie wpięcia do studzienki / Tworzenie szachtów
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Navisworks, Revit
2Wstęp do Navisworks / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie / Przygotowanie modelu wielobranżowego / Omówienie narzędzi w Navisworks
29.08.2020sobota9:00-16:308Import elementów na plac budowy / Przygotowanie modelu do symulacji procesu budowy / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu
30.08.2020niedziela9:00-16:308Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) / 5D (przedmiar i kosztorysy) / Wykrywanie kolizji / Raport kolizji / Tworzenie zaawansownych zestawień
Moduł 6 – Tworzenie bloków (rodziny), automatyzacja
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Dynamo
1Wstęp do rodzin / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
19.09.2020sobota9:00-16:308Modelowanie bloków / Rodziny, komponenty, etykiety, tabelki / Więcej szczegółów tutaj…
1Wstęp do Dynamo / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
20.09.2020niedziela14:00-16:308Automatyzacja powtarzalnych czynności w Dynamo / Przykładowe skrypty / Więcej o zajęciach z Dynamo tutaj…
Moduł 7 – Gala wręczenia certyfikatów i chmura punktów
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, ReCap
1Wstęp do chmury punktów / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
26.09.2020sobota9:00-16:308Warszaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO / Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
26.09.2020sobota19:00-23:00Impreza na zakończenie szkolenia
27.09.2020niedziela9:00-16:308Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
120+8
Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
11-12.07.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Projekt 1 – Punkt informacyjny
Wykład inauguracyjny
Wczytanie szablonu / Tworzenie ścian / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
Moduł do tworzenia więźby / Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk projektu do PDF
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury budynku biurowego
18-19.07.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Konsultacje do projektu budowlanego domu jednorodzinnego
Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne
Modelowanie architektury budynku biurowego
Wykład o technologii BIM i tworzeniu użytecznego modelu
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
25-26.07.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Tworzenie stanu surowego / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu
Modelowanie instalacji wentylacji w budynku biurowym / Tworzenie stref i schematów instalacyjnych / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu
22-23.08.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Modelowanie zbrojenia z konstruktorem / Przygotowanie zestawień stali zbrojeniowej / Przygotowanie arkusza do wydruku
Modelowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynku biurowym i punkcie informacyjnym
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna
Tworzenie projektu pomiędzy zajęciami na podstawie dostarczonych materiałów
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
29-30.08.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Navisworks Manage, Excel, Revit
Przygotowanie modelu wielobranżowego / Wykrywanie kolizji / Komunikacja branżowa
Tworzenie zestawień / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu / Animacja
Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) i 5D (przedmiar i kosztorysy)
Moduł 6 – Nietypowe bloki, rodziny i praca w Dynamo
19-20.09.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, ReCap, Skaner Faro, Enscape, Dynamo
Przygotowanie chmury punktów / Fazy projektu / Tworzenie krzywych ścian / Edycja profili / Niestadardowe komponenty
Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Modelowanie bloków (rodziny, komponenty, etykiety, tabelki)
Moduł 7 – Chmura punktów, inwentaryzacja i gala wręczenia certyfikatów
26-27.09.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Warszaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO / Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
112 godz. zajęć na żywo, 8 godz. zajęć na platformie e-learningowej, 8 godz. konsultacji online na żywo

Szkoła Letnia BIM Online odbywa się przez 7 weekendów w soboty i niedziele, w wybrane miesiące z przerwą 2-3 tygodnie na pracę samodzielną. Zajęcia przez 7 weekendów odbywają się zdalnie na platformie do e-learning’u na żywo (zoom.us) wspierane nagranymi video i quizami (8 godz. lekcyjnych). Dwa dni wieczorem na konsultacje własnej pracy online z branżystami. Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę od 9:00-16:30. W serwisie https://bim.edu.pl/kursy-online/ będzie kilka video do oglądnięcia przed zajęciami i czas na stworzenie pierwszego projektu (8 godz. lekcyjnych).

Będziemy pracowali w około 6-9 osób, nie więcej niż 10-12 osób. Chcielibyśmy poprosić, aby każdy z Państwa na czas szkolenia miał:

 • dostęp do internetu,
 • dwa monitory podpięte do komputera (laptop – tutaj pracuje i monitor – tutaj oglądam pulpit instruktora),
 • mikrofon,
 • zainstalowane edukacyjne oprogramowanie.

Oprogramowanie firmy Autodesk do celów edukacyjnych na swoich komputerach w wersji 2020: Revit, Robot i Navisworks Manage: https://www.youtube.com/watch?v=ArmnyHnXMS0 Link do programów: https://www.autodesk.com/education/free-software/featured

Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
Programy: Revit
Projekt 0 – Praca samodzielna przed zajęciami
Pierwszy projekt tutaj…
Praca samodzielna na dostarczonych filmach video / Wczytanie szablonu / Osie / Poziomy / Modelowanie ścian / Drzwi i okna / Tworzenie arkusza z prezentacją projektu
Ustalane mailowo18:00-19:00Spotkanie organizacyjne i wstęp do BIM
Projekt 1 – Pawilon – Punkt informacyjny
Więcej szczegółów tutaj…
18.04.2020sobota9:00-14:004Wczytanie szablonu / Sposoby modelowania koncepcji / Tworzenie ścian, stropów i dachów / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Więcej szczegółów tutaj…
19.04.2020sobota14:00-16:304Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
19.04.2020niedziela9:00-16:308Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk do PDF / Tworzenie dokumentacji technicznej / Prezentacja
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit
1Wstęp do modelowania biurowca / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
25.04.2020sobota9:00-16:308Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne / Modelowanie architektury budynku biurowego / Parking podziemny / Biura / Sanitariaty / Klatki schodowe / Fasady / Ściany kurtynowe / Grupowanie / Zestawienie powierzchni / Niestandardowe parametry projektu / Filtry / Szablony
26.04.2020niedziela9:00-13:004Detal z rozbiciem na części / Druk PDF / Techniki prezentacji / Schematy / Widok 3D
26.04.2020niedziela14:00-16:304Przydzielenie działek do pracy samodzielnej / Poruszanie się w BIM360 Team / Model centralny / Przydzielanie zadań (Worksets) / Wstęp do współpracy na serwerze w zespole projektowym / Kopie zapasowe / Zarządzanie użytkownikami
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
1Wstęp do konstrukcji / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
09.05.2020sobota9:00-16:308Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Tworzenie stanu surowego / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu Więcej o współpracy z konstruktorem tutaj…
1Wstęp do instalacji / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
10.05.2020niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji wentylacji w budynku biurowym / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu / Więcej o współpracy z instalatorem tutaj…
16.05.2020sobota9:00-16:308Modelowanie zbrojenia z konstruktorem / Przygotowanie zestawień stali zbrojeniowej / Przygotowanie arkusza do wydruku
17.05.2020niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynku biurowym i punkcie informacyjnym
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna na przydzielonej działce
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: BIM360 Team, Revit, Navisworks, Sefaira
19.05.2020wtorek17:00-20:304Konsultacje online z konstrukcji / Omówienie projektów na BIM360 / Korekta od fundamentów po dach / Tworzenie więźby dachowej
16.06.2020wtorek17:00-20:304Konsultacje online z instalacji / Omówienie projektów na BIM360 / Korekta instalacji / Omówienie wpięcia do studzienki / Tworzenie szachtów
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Navisworks, Revit
2Wstęp do Navisworks / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie / Przygotowanie modelu wielobranżowego / Omówienie narzędzi w Navisworks
13.06.2020sobota9:00-16:308Import elementów na plac budowy / Przygotowanie modelu do symulacji procesu budowy / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu
14.06.2020niedziela9:00-16:308Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) / 5D (przedmiar i kosztorysy) / Wykrywanie kolizji / Raport kolizji / Tworzenie zaawansownych zestawień
Moduł 6 – Tworzenie bloków (rodziny), automatyzacja
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Dynamo
1Wstęp do rodzin / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
20.06.2020sobota9:00-16:308Modelowanie bloków / Rodziny, komponenty, etykiety, tabelki / Więcej szczegółów tutaj…
1Wstęp do Dynamo / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
21.06.2020niedziela14:00-16:308Automatyzacja powtarzalnych czynności w Dynamo / Przykładowe skrypty / Więcej o zajęciach z Dynamo tutaj…
Moduł 7 – Gala wręczenia certyfikatów i chmura punktów
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, ReCap
1Wstęp do chmury punktów / Praca własna na platformie e-learningowej / Dostęp po zarejestrowaniu się na szkolenie
27.06.2020sobota9:00-16:308Warszaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO / Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
27.06.2020sobota19:00-23:00Impreza na zakończenie szkolenia
28.06.2020niedziela9:00-16:308Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
120+8
Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
18-19.04.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Projekt 1 – Punkt informacyjny
Wykład inauguracyjny
Wczytanie szablonu / Tworzenie ścian / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
Moduł do tworzenia więźby / Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk projektu do PDF
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury budynku biurowego
25-26.04.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Konsultacje do projektu budowlanego domu jednorodzinnego
Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne
Modelowanie architektury budynku biurowego
Wykład o technologii BIM i tworzeniu użytecznego modelu
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
09-10.05.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Tworzenie stanu surowego / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu
Modelowanie instalacji wentylacji w budynku biurowym / Tworzenie stref i schematów instalacyjnych / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu
16-17.05.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Modelowanie zbrojenia z konstruktorem / Przygotowanie zestawień stali zbrojeniowej / Przygotowanie arkusza do wydruku
Modelowanie instalacji wodno-kanalizacyjnych w budynku biurowym i punkcie informacyjnym
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna
Tworzenie projektu pomiędzy zajęciami na podstawie dostarczonych materiałów
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
13-14.06.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Navisworks Manage, Excel, Revit
Przygotowanie modelu wielobranżowego / Wykrywanie kolizji / Komunikacja branżowa
Tworzenie zestawień / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu / Animacja
Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) i 5D (przedmiar i kosztorysy)
Moduł 6 – Nietypowe bloki, rodziny i praca w Dynamo
20-21.06.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, ReCap, Skaner Faro, Enscape, Dynamo
Przygotowanie chmury punktów / Fazy projektu / Tworzenie krzywych ścian / Edycja profili / Niestadardowe komponenty
Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Modelowanie bloków (rodziny, komponenty, etykiety, tabelki)
Moduł 7 – Chmura punktów, inwentaryzacja i gala wręczenia certyfikatów
27-28.06.2020, sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 16 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Warszaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO / Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
112 godz. zajęć na żywo, 8 godz. zajęć na platformie e-learningowej, 8 godz. konsultacji online na żywo
Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
Programy: Revit
03.07.2020piątek17:00-20:301Wykład inauguracyjny
Projekt 1 – Pawilon – Punkt informacyjny
Więcej szczegółów tutaj…
03.07.2020piątek17:45-20:303Wczytanie szablonu / Sposoby modelowania koncepcji / Tworzenie ścian, stropów i dachów / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Więcej szczegółów tutaj…
04.07.2020sobota9:00-16:308Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
05.07.2020niedziela9:00-16:308Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk do PDF / Tworzenie dokumentacji technicznej / Prezentacja
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Modelowanie architektury
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit
10.07.2020piątek17:00-19:002Wykład Xella Digital Solution o technologii BIM
10.07.2020piątek19:00-20:302Wykład o technologii BIM i tworzeniu użytecznego modelu
11.07.2020sobota9:00-16:308Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne / Modelowanie architektury budynku biurowego / Grupowanie / Zestawienia mieszkań / Zestawienie powierzchni / Niestandardowe parametry projektu / Filtry / Szablony
12.07.2020niedziela9:00-13:004Detal z rozbiciem na części / Druk PDF / Techniki prezentacji
12.07.2020niedziela14:00-16:304Model centralny / Praca w grupach / Wstęp do współpracy na serwerze w zespole projektowym / Zadania / Kopie zapasowe / Zarządzanie użytkownikami
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Współpraca z konstruktorem i instalatorem
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Robot, Tekla BIMSight
17.07.2020piątek17:00-20:304Współpraca międzbranżowa / Model centralny / Zadania / Współpraca na serwerze w LAN i BIM360 / Przygotowanie modelu architektonicznego do współpracy z konstruktorem / Uszczegóławianie modelu architektonicznego
18.07.2020sobota9:00-16:308Modelowanie konstrukcji budynku wielorodzinnego / Tworzenie stanu surowego / Obciążanie płyt żelbetowych / Dopasowanie modelu analitycznego / Współpraca na linkowaniu / Więcej o współpracy z konstruktorem tutaj…
19.07.2020niedziela9:00-16:308Modelowanie instalacji w punkcie informacyjnym i budynku wielorodzinnym / Wykrywanie kolizji / Współpraca na linkowaniu / Więcej o współpracy z instalatorem tutaj…
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna na przydzielonej działce
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: BIM360, Revit, Navisworks, Sefaira
04.08.2020wtorek17:00-20:304Konsultacje online z konstrukcji / Omówienie projektów na BIM360 / Korekta od fundamentów po dach / Tworzenie więźby dachowej
18.08.2020wtorek17:00-20:304Konsultacje online z instalacji / Omówienie projektów na BIM360 / Korekta instalacji / Omowienie wpięcia do studzienki / Tworzenie szachtów
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Navisworks, Revit
14.05.2020piątek17:00-20:304Przygotowanie modelu wielobranżowego / Omówienie narzędzi w Navisworks
15.05.2020sobota9:00-16:308Import elementów na plac budowy / Przygotowanie modelu do symulacji procesu budowy / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu
16.05.2020niedziela9:00-16:308Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) / 5D (przedmiar i kosztorysy) / Wykrywanie kolizji / Raport kolizji / Tworzenie zaawansownych zestawień
Moduł 6 – Chmura punktów, tworzenie bloków (rodziny), automatyzacja
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit, Dynamo, ReCap
21.08.2020piątek17:00-20:304Warszaty ze skaningu laserowego / 3DSKANGEO
22.08.2020sobota9:00-16:308Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
23.08.2020niedziela9:00-13:004Modelowanie bloków / Rodziny, komponenty, etykiety, tabelki / Więcej szczegółów tutaj…
23.08.2020niedziela14:00-16:304Automatyzacja powtarzalnych czynności w Dynamo / Przykładowe skrypty / Więcej o zajęciach z Dynamo tutaj…
Moduł 7 – Gala wręczenia certyfikatów i rozszerzenia do pracy w BIM
Więcej szczegółów tutaj…
Programy: Revit
28.08.2020piątek17:00-20:304Uszczegóławianie konstrukcji / Zbrojenie / Połączenia w stali / Revit Extension / Zbrojenie
29.08.2020sobota9:00-16:308Zajęcia do wyboru, zasugerowane na początku szkolenia przez uczestników
29.08.2020sobota19:00-23:00Impreza na zakończenie szkolenia
30.08.2020niedziela9:00-16:308Sesja z wykładami prowadzonych przez zaproszonych ekspertów / Konsultacje / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów / Portfolia uczestników innych edycji tutaj…
120+8
Moduł 1 – Narzędzia BIM i ich najważniejsze funkcje
03-05.07.2020, piątek (17:00-20:30), sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 20 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Projekt 1 – Punkt informacyjny
Wykład inauguracyjny
Wczytanie szablonu / Tworzenie ścian / Wstawienie okien i drzwi / Ściany kurtynowe / Przygotowanie arkusza do prezentacji koncepcji
Projekt 2 – Dom jednorodzinny
Import podkładu / Lokalizacja / Rzędne / Fundamenty / Ławy / Stopy / Słupy / Stropy / Schody / Dach / Szyby / Ściany złożone
Moduł do tworzenia więźby / Detal przez ścianę zewnętrzną / Wymiarowanie / Dynamiczne etykiety drzwi i okien / Detal / Druk projektu do PDF
Projekt 3 – Budynek biurowy wraz z garażem podziemnym
Moduł 2 – Model wielobranżowy – Współpraca architekta i konstruktora
10-12.07.2020, piątek (17:00-20:30), sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 20 godz. lekcyjnych
Programy: Revit
Konsultacje do projektu budowlanego domu jednorodzinnego
Import podkładu / Teren / Modelowanie koncepcyjne
Modelowanie architektury budynku biurowego
Wykład o technologii BIM i tworzeniu użytecznego modelu
Modelowanie konstrukcji budynku biurowego / Współpraca / Wykrywanie kolizji
Moduł 3 – Model wielobranżowy – Instalacje, monitorowanie zmian i uszczegóławianie
17-19.07.2020, piątek (17:00-20:30), sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 20 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, Robot, Dynamo, Tekla BIMSight
Praca na modelu analitycznym / Zadawanie obciążeń / Wstęp do analizy obciążeń / Eksport do Robot / Wprowadzenie zmian w modelu architektonicznym
Współpraca branżowa na serwerze / Modelowanie instalacji budynku biurowego / Otworowanie
Druk projektu do PDF / Tworzenie prezentacji projektu
Projekt 4 – Twój projekt
Moduł 4 – Praca samodzielna
Tworzenie projektu pomiędzy zajęciami na podstawie dostarczonych materiałów
Projekt 5 – Skoordynowany projekt wielobranżowy – Architektura + Konstrukcja + Instalacje
Moduł 5 – Symulacja procesu budowy
14-16.08.2020, piątek (17:00-20:30), sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 20 godz. lekcyjnych
Programy: Navisworks Manage, Excel, Revit
Przygotowanie modelu wielobranżowego / Wykrywanie kolizji / Komunikacja branżowa
Tworzenie zestawień / Przygotowanie do ofertowania i kosztorysu / Animacja
Harmonogram 4D (etapowanie projektu – animacja) i 5D (przedmiar i kosztorysy)
Moduł 6 – Inwentaryzacja, nietypowe bloki, techniki prezentacji
21-23.08.2020, piątek (17:00-20:30), sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 20 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, ReCap, Skaner Faro, Enscape, Dynamo
Przygotowanie chmury punktów / Fazy projektu / Tworzenie krzywych ścian / Edycja profili / Niestadardowe komponenty
Modelowanie na chmurze punktów / Rodzina gzymsów / Niestandardowe otwory / Zaawansowane techniki prezentacji projektu / Wirtualny spacer
Modelowanie bloków (rodziny, komponenty, etykiety, tabelki)
Moduł 7 – Gala wręczenia certyfikatów i rozszerzenia do pracy w BIM
28-30.08.2020, piątek (17:00-20:30), sobota (9:00-16:30), niedziela (9:00-16:30), 20 godz. lekcyjnych
Programy: Revit, Fusion, Revit Extension, BIM360
Revit Extension / Zbrojenie / Tworzenie więźby / Połączenia w stali
Zajęcia do wyboru, zasugerowane na początku szkolenia przez uczestników / Modelowania okna lub drzwi i eksport do .rfa
Konsultacje / Prelekcje ekspertów / Prezentacja samodzielnej pracy / Ewaluacja / Wręczenie certyfikatów

Nasza kadra

Wojciech Ciepłucha - Właściciel bim.edu.pl

mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha

Architekt – Instruktor Revit, 3ds Max

Właściciel bim.edu.pl. Architekt, asystent badawczo-dydaktyczny na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Michał Daniszewski – Instruktor Revit

mgr inż. arch. Michał Daniszewski

Architekt – Instruktor Revit

Architekt w pracowni architektonicznej URBAarchitects, absolwent Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.

Marcin Majta – Instruktor Revit i Navisworks

mgr inż. Marcin Majta

Inżynier budowy – Instruktor Navisworks

Praca w generalnym wykonawstwie przy projektach kubaturowych. Uprawniania do kierowania robotami budowlanymi w zakresie sieci i instalacji sanitarnych. Absolwent Politechniki Krakowskiej, specjalista ds. optymalizacji.

lukasz-pilch-bimedupl

mgr inż. Łukasz Pilch

Instalator – Instruktor Revit MEP/HVAC

Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, autor złożonych modeli HVAC w Revit MEP, wdrożenia oprogramowania w technologii BIM.

Jakub Fularski – Instruktor Revit i Dynamo

inż. arch. Jakub Fularski

Architekt – Instruktor Revit, Dynamo

Entuzjasta technologii BIM. Wiele modeli BIM w Revit, tworzenie skryptów w Dynamo i rodzin w BIM.

Sebastian Szewczyk – Instruktor Revit i Robot

mgr inż. Sebastian Szewczyk

Konstruktor – Instruktor Robot, Revit

Projektowanie obiektów żelbetowych, wykonywanie modeli i analiza statyczna konstrukcji z wykorzystaniem narzędzi BIM.

Jacek Mikosz – Instruktor Fusion 360

mgr inż. arch. Jacek Mikosz

Projektant – Instruktor Fusion

Architekt i projektant form przemysłowych. Współzałożyciel i projektant w: FindAir – Asthma & Health Innovations

szymon-zur-bimedupl

mgr inż. arch. Szymon Żur

Architekt – Rodziny w BIM, wnętrza

Architekt, entuzjasta BIM, właściciel firmy azurdesign.pl autor wielu projektów wnętrz w technologii BIM i dokumentacji technicznej oraz fotorealistycznych wizualizacji.

piotr-bartosiak-3dskangeo

mgr inż. Piotr Bartosiak

Geodeta – Obsługa chmury punktów

Geodeta – Instruktor skaningu. Właściciel 3DSKANGEO. Entuzjasta skaningu laserowego i tworzenia chmur punktów.

pawel-gorski-xella-bimedupl

mgr inż. arch. Paweł Górski

Prelegent – BIM Manager

Architekt, po uniwersytach w Danii (VIA University College) i Polsce (Politechnika Warszawska). Wprowadzaniem rozwiązań BIMowych w biurze architektonicznym w Kopenhadze. Tworzeniem strategii i rozwiązań związanych z BIM w Xella Polska – Silka, Ytong, Multipor.

mateusz-gmitrzuk

Mateusz Gmitrzuk

Prelegent – Doradca ds. inwestycji

Xella Polska – Silka, Ytong, Multipor. Doradztwo w sprawie inwestycji, dopasowanie produktów, wyceny.

olga-olszewska-bimedupl

mgr inż. Olga Olszewska

Inżynier budowy – Instruktor BIM360

Specjalistka ds. BIM w międzynarodowej firmie budowlanej. Absolwentka Politechniki Warszawskiej i SGH i Szkoły Letniej BIM.

sebastian-kolisz-bimedupl

mgr Sebastian Kolisz

Prelegent – Promotor idei startupów

Promotor idei startupów i działań przedsiębiorczych. Prezes Zarządu i właściciel IRESCO Sp. z o.o. Przez 10 lat przeprowadził ponad 500 szkoleń i przeszkolił ponad 15 000 osób z tematyki przedsiębiorczości i zakładania własnej firmy.

Janusz-Różanka-lucrum-bimedupl

lic. Janusz Różanka

Prelegent – Zakładanie firmy

Menadżer w Kancelarii Podatkowej LUCRUM, konsultacje w zakresie procedury rejestracji firmy, obsługa księgowa oraz podatkowa przedsiębiorców.

jakub-lobos-bizneslab-bimedupl

mgr Jakub Łobos

Prelegent – Co-working, rozwój firmy

Manager w BiznesLab – co-working dla indywidualnych projektantów, mikro przedsiębiorstw i dużych firm. Wydarzenia, spotkania, networking i powierzchnia biurowa pod wynajem.

Bim Cykl Pracy Nad Modelem

Building Information Modeling

Zdrowy rozsądek, który towarzyszy nam od lat jest zastąpiony przez potężne maszyny obliczeniowe, których stopień dokładności i szacowania jest bardzo dokładny. Błędy są znikome. Podejmowanie decyzji staje się coraz trafniejsze, a ilość błędów ograniczona. BIM nie rozstrzyga problemów projektowych, ale pomaga przewidywać trudności i wychodzić im naprzeciw.

Building Information Modeling usprawnia projektowanie architektoniczne, budowę i zarządzanie cyklem życia wszystkich obiektów środowiska budowlanego. Celem BIM jest tworzenie cyfrowego modelu przedstawiającego skoordynowane, wiarygodne informacje o projekcie budowlanym na różnych etapach jego realizacji. BIM umożliwia projektantom podejmowanie trafnych, szybkich i świadomych decyzji, dzięki którym rośnie jakość projektu.