Autodesk Fusion 360
Przyszłość tworzenia

fusion-360-lockup-1-line-no-year-screen-small

Rewolucja w podejściu do CAD/CAM 3D: program Autodesk®  Fusion 360™ jako pierwszy umożliwia współpracę w ramach zintegrowanej platformy do projektowania, opracowywania i konstruowania, która działa w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.

Daj się porwać praktycznemu programowi.

Będziesz szkolony przez najlepszych w branży.

Odkrywaj, nawiązuj kontakty i wymieniaj pomysły z innymi projektantami podczas DesignNow.

A co Ty stworzysz
w Fusion 360™?

1 Na drodze do wszechstronnego narzędzia rozwoju produktu

Od pomysłu do produkcji – Autodesk Fusion 360 ™ to kompleksowe narzędzie projektowe. Zacznij od szybkiej iteracji projektu i wybierz najlepszą koncepcję projektową, potem przejdź do konstruowania, posługując się z łatwością swoim projekt koncepcyjnym, a na końcu przygotuj projekt do produkcji przy pomocy zintegrowanego, dwu- i trzyosiowego CAM, lub narzędzia do druku 3D w technologii wytwarzania przyrostowego. A to wszystko w jednym projekcie bez konieczności przełączania między aplikacjami.

2 Połącz projektowanie i opracowywanie

Koniec z problemami przy przepływie informacji między działem projektowania i działem inżynierii produkcji. Teraz możesz efektywniej wykorzystać swoje dane projektowe, tworząc skomplikowane powierzchnie, które nadają się do obróbki i są akceptowalne w dalszym toku procesu opracowywania i produkcji.

3 Elastyczne środowisko modelowania

Teraz sposób projektowania zależy od ciebie. Fusion 360 umożliwia elastyczne, bezpośrednie projektowanie w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, to ty decydujesz, jakie środowisko zastosować w danej fazie procesu projektowania. Fusion 360 umożliwia modelowanie swobodne wielokątów (Sub-D), modelowanie T-Splines, powierzchni NURBS, powierzchni płatów Beziera czy prymitywów CSG.

4 Konwersja, import i eksport plików

Importuj i eksportuj pliki projektu wraz z kompleksowym zestawem translatorów danych CAD. Fusion 360 umożliwia konwersję ponad 50 różnych typów plików, w tym np. .OBJ, .DXF, .DWG,.SLDPRT czy PDF. Problemy z precyzyjną konwersją projektu i komunikacją z partnerami, dostawcami lub klientami to już przeszłość – Fusion 360 po prostu działa!

5 Nowoczesny cykl rozwoju produktu

Zespół programistów Fusion 360 daje ci głos! Poprawiliśmy proces rozwoju i teraz udostępniamy aktualizacje co około 8 tygodni, a ulepszenia, które wprowadzamy pochodzą bezpośrednio z opinii zwrotnej społeczności użytkowników. Dzięki temu Fusion 360 ma szanse stać się jeszcze mocniejszym, bardziej intuicyjnym i stabilnym narzędziem do projektowania.

6 Zintegrowane zarządzanie danymi

Fusion 360 automatycznie utworzy i zorganizuje poszczególnego wersje projektu, dzięki czemu będziesz mieć możliwość przeglądania i cofania do wcześniejszego stanu bez problemów. Łatwo znajdziesz składniki osadzone w złożonych projektach, a ponowne wykorzystanie projektów będzie jeszcze łatwiejsze dzięki zintegrowanej wyszukiwarce. A wszystko to bez kosztów wdrażania i utrzymania.

7Współpraca jest kluczem

Pracuj samodzielnie lub z innymi za pomocą jednego centralnego pulpitu. Kontroluj dostęp do przeglądania, komentowania i edytowania projektów. Błyskawicznie przeglądaj projekty, a nawet recenzuj je za pomocą przeglądarki internetowej – dzięki temu twoi współpracownicy będą mogli pracować nad projektem nawet jeśli nie dysponują programem Fusion 360. Teraz masz dostęp do projektów na swoich urządzeniach mobilnych i możesz przeglądać je, recenzować wraz ze swoim zespołem, i komentować.

8

Produkcja

Przygotuj swoje projekty do produkcji przy pomocy zintegrowanego narzędzia CAM z obróbką dwu i pół- oraz trzyosiową, lub przy użyciu narzędzia do druku 3D w technologii wytwarzania przyrostowego.

9

Nie potrzebujesz nowego sprzętu

Zainstaluj Fusion 360 na dowolnej liczbie komputerów lub urządzeń. Fusion 360 jest programem natywnym zarówno dla Mac-ów, jak i PC-tów, dzięki czemu możesz korzystać z preferowanego systemu (OS/PC), lub obu, bez dodatkowych kosztów.

10Renderowanie i wizualizacja 3D

Teraz możesz lepiej przekazywać założenia projektowe swojemu zespołowi lub klientom lub tworzyć wierne materiały marketingowe bezpośrednio z twojego modelu. Fusion 360 odciąża twój sprzęt przy renderowaniu twoich projektów, wstępnie renderując je w chmurze. Dzięki temu możesz wyświetlać swoje projekty na pulpicie A360 i udostępniać w dowolnym momencie. Jeśli chcesz bardziej precyzyjnej kontroli nad swoim renderowaniem, możesz zmieniać dynamicznie otoczenie, głębię ostrości, efekty, ustawienia śledzenia promieni i style wizualne bezpośrednio w Fusion 360 za pomocą prostego przeciągania, a potem renderować je lokalnie.